- Lorem ipsum
Seiko Prospex SLA049J1 Lees meer
Seiko Prospex SLA049J1
Naomi Uemura 80th Anniversary
Prospex is de grootste groeiende Seiko-line-up met kopers die massaal stukken uit de collectie aan hun pols toevoegen. Deze horloges zijn zeer robuust en waardegedreven en kunnen goedkoper zijn dan hun concurrenten met weinig tot geen concessies aan de fabricagekwaliteit. Hoewel velen naar dit horloge zullen verwijzen als een nieuwe inzending in de "Willard" -lijn van Seiko-duikers - genoemd naar het horloge gedragen door Captain Willard (Martin Sheen) in Apocalypse Now- dat is eigenlijk niet het achtergrondverhaal hier. Dit horloge is echt een eerbetoon aan de Japanse avonturier Naomi Uemura, die in de jaren zeventig een soortgelijk stuk droeg tijdens een solo-hondenslee-run van 12.500 km van Groenland naar Alaska. Nu uitgerust met een getextureerde antracietgrijze wijzerplaat, is de Seiko Prospex SLA051J1 een moderne herinterpretatie van het duikhorloge dat Uemura droeg tijdens die expeditie. De SLA049 is inmiddels verkrijgbaar in een gelimiteerde oplage van 1200 stuks en viert de 80ste verjaardag van Uemura's geboorte met een blauwe wijzerplaat die doet denken aan het bergachtige terrein dat hij verkende.
De armband is, net als de kasten, gemaakt van roestvrij staal met een super harde coating voor extra bescherming tegen krassen en beschadigingen. De vijfdelige schakelconstructie bestaat uit drie bredere gesatineerde elementen met twee smalle spiegelglans gepolijste stukken die de centrale schakel omlijsten. De armband is aan de pols bevestigd door een drievoudige sluiting met een veilig slot dat nodig is voor een duiker en voor dagelijks gebruik.
De limited edition SLA049J1 heeft de toegevoegde bonus dat hij een wijzerplaat / ring heeft die overeenkomt met blauwe siliconen band met een gestructureerd treinspoorpatroon. Dit biedt eigenaren het extra voordeel dat ze tussen de twee kunnen wisselen en de esthetiek naar eigen goeddunken kunnen veranderen.
Binnenin de horloges, onder de solide geschroefde achterdeksels, bevindt zich het Seiko-kaliber 8L35. Het heeft een respectabele 50 uur gangreserve en werkt binnen + 15 / -10 seconden per dag. Het is een zeer betrouwbaar automatisch uurwerk dat klaar is om de schok van een levensstijl met volledig contact op te nemen. De limited edition SLA049J1 heeft een gegraveerde achterkant van de kast, met de naam van Uemura en een individueel gelimiteerd serienummer.